Згідно Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.
В ст. 11 цього Закону зазначається, що Друкований засіб масової інформації може видаватися після його державної реєстрації. Державній реєстрації підлягають всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу його виготовлення.
Порядок реєстрації СМІ
Заяву про державну реєстрацію друкованного засобу масової інформації подає засновник (співзасновник) до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
Орган, який реєструє має право зажадати від засновника (співзасновників) подання документів, якими підтверджується його (їх) цивільна правоздатність та цивільна дієздатність (паспорт громадянина України, статут, договір між співзасновниками, договір з правонаступником, довіреність тощо).
При проведенні державної реєстрації забороняється вимагати від засновника (співзасновників) подання інших відомостей і документів.
Реєструючий орган зобов'язаний не пізніше одно місячного терміну розглянути заяву щодо державної реєстрації друкованого засобу масової інформації і у письмовій формі повідомити засновника (співзасновників) про результати розгляду: про державну реєстрацію видання, відмову у державній реєстрації або зупинення строку розгляду заяви про реєстрацію.
Перелік ЗМІ, які не підлягають обов’язковій реєстрації:
Відмова в державній реєстрації можлива, коли:
Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації видається засновнику (співзасновникам) після сплати ним реєстраційного збору.
Засновник (співзасновники) сплачує реєстраційний збір протягом одного місяця з дня одержання письмового повідомлення реєструючого органу про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації.
Засновник (співзасновники) зберігає право розпочати випуск друкованого засобу масової інформації протягом одного року з дня одержання свідоцтва. В разі пропуску цього строку без поважних причин свідоцтво про державну реєстрацію втрачає чинність.
Я хочу зарегистрировать СМИ, которое издаваться будет в Украине но учредителем будет Российское ООО. Возможно ли это?
Відповідь: Спасибо за вопрос. Да по нашему законодательству учредителем СМИ могут быть иностранные гражданине и юридические лица. Единственное размер пошлины для иностранных граждан будет выше, чем для Украинцев. На данный момент иностранное предприятие должно будет заплатить за регистрацию СМИ государственную пошлину 2400 грн.
Здравствуйте, а вот скажите, я хочу зарегистрировать СМИ - регистрирую вот и мне дают свидетельство о регистрации, а как потом мне сотрудникам выдавать удостоверения журналиста, где их брать, вот очень интересует этот вопрос) Спасибо
Відповідь: Згідно законодавства Українни Журналістом редакції друкованого засобу масової інформації відповідно до цього Закону є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з його редакцією або займається такою діяльністю за її уповноваженням, що підтверджується редакційним посвідченням чи іншим документом, виданим йому редакцією цього друкованого засобу масової інформації. Професійна належність журналіста може підтверджуватися документом, виданим професійним об’єднанням журналістів.
Религиозная организация выпускает информационный бюлетень, бесплатно и без рекламы. Тираж 5000 экз. Нужно ли регистрировать как СМИ.
Відповідь: Согласно действующему законодательству Украины под печатными СМИ в Украине подразумевают периодические издательства, которые выходят под постоянным названием с периодичностью один и более номеров (выпусков) на протяжении года на основании свидетельства о государственной регистрации. То есть бюллетень вышел, один раз определенным тиражом, и не будет выходить постоянно – то не нужно, если же он будет издаваться постоянно с установленной периодичностью, то в таком случае необходимо регистрировать СМИ.
Здрастуйте, а як в Україні можна зареєструвати інформаційний сайт як ЗМІ. Що для цього потрібно, і скільки це коштує. Скажіть будь ласка.
Відповідь: Зарегистрировать СМИ на интернет издание возможно только путем регистрации Информационного агентства. Стоимость услуг по регистрации ИА - 3000грн. В стоимость не включены: 1. нотариальные услуги, стоимоть которых примерно 600грн.; 2. административный сбор за выдачу свидетельства о регистрации ИА (размер сбора зависит от сферы распространения ИА). Для начала работы необходимо предоставить следующую информацию: паспортные данные и идентификационный номер учредителя (соучредителей) ИА; наименование и местонахождения ИА; язык на котором будет издаватся; сфера распространения (местная, региональная, общегосударственная, зарубежная); банковские реквизиты ИА или учредителя, если счет на ИА еще не открыт; программные цели (основные принципы) или тематическая направленность. Будем рады Вам помочь!
Куда и как оформить жалобу на Новый канал, у которого после мультика включили фильм с хорошим количеством интимных сцен. и в 08:53 26.06.16 (воскресенье) наблюдал, как "внезапно" вместо мультиков мои дети начали наблюдать "сношение"....
Відповідь:
Чи можливо зареєструвати YuoTube-канал як ЗМІ?
Відповідь:
Чи можливо зареєструвати YuoTube-канал як ЗМІ?
Відповідь:
Чи переходить у спадок свідоцтво про реєстрацію друкованого ЗМІ? У звязку зі смертю засновника газети ( головного редактора) Чи все-таки потрібно оформлювати нове свідоцтво з новою назвою газети, і все по-новому...???
Відповідь:
Несколько лет назад оформила сми на ип, ип закрыто уже 3 года, но из роскомнадзора до сих пор пишут письма гл. редактору. Вопрос! Обязана ли я была предупреждать о закрытии ИП, если журнал перестала выпускать сразу после закрытия ИП? Имеются ли штрафы??
Відповідь: