м. Київ, вул. Феодори Пушиної, будинок 8А, офіс 618
 
 
Замовити

Отримання будівельної ліцензії (на створення об’єктів архітектури)

Ліцензія на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури (будівельна ліцензія) отримується суб’єктами господарювання для надання послуг з будівництва будівель, споруд (в т.ч. транспортних), монтажу зовнішніх інженерних мереж, якщо всі вони належать до IV і V категорії складності, а також для облаштування внутрішніх інженерних мереж і систем.

Перелік передбачених робіт можна доповнити або змінити, для цього необхідно до органу, який уповноважений видавати будівельну ліцензію, подати заява про зміну переліку робіт. В цьому випадку відповідні зміни діють до закінчення строку виданої раніше ліцензії.

Срок дії будівельної ліцензії: 3 роки (якщо суб’єкт не мав досвіду у будівництві) та 5 років (якщо він раніше надавав ці послуги, навіть у випадку, коли строк дії попередньої ліцензії давно сплинув).

Рішення про видачу ліцензії приймається на засіданні Ліцензійної комісії Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яка є органом ліцензування будівельної діяльності. Комісія засідає два рази на місяць, зазвичай 1-ї та 3-ї п’ятниці місяця.

Документи, необхідні для отримання будівельної ліцензії:

  • заяву на видачу ліцензії
  • установчі документи
  • перелік замовлених робіт
  • відомості про наявність кваліфікованих фахівців (інженерів та робітників)
  • відомості про наявність виробничої бази, механізмів, нормативної документації тощо.

Ліцензія підлягає переоформленню у випадках:

  • Зміни місцезнаходження ліцензіата (юридичної адреси, зазначеної в установчих документах суб’єкта господарювання). В разі зміни фактичної адреси (наприклад, при переїзді до іншого офісу) ліцензія переоформленню не підлягає.
  • Зміни найменування ліцензіата (в т.ч. при зміні організаційно-правової форми).

Заява на переоформлення ліцензії подається до органу ліцензування протягом 10 робочих днів після дати проведення останньої реєстраційної дії (ця дата зазначається у Довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України).

Якщо ліцензіат не подає заяву на переоформлення ліцензії у встановлений строк, ліцензія вважається недійсною автоматично. В цьому випадку суб’єкт господарювання має право знову отримати ліцензію.

Заява на анулювання ліцензії має бути подана ліцензіатом у разі припинення ним діяльності, що підлягає ліцензуванню. Пізніше у будь-який час цей суб’єкт має право знову подати заяву про видачу ліцензії в загальному порядку, тобто без зазначення жодних підстав.

Плата за ліцензію у розмірі однієї мінімальної зарплати справляється за місцем здійснення діяльності (до місцевого бюджету, код 22011800, через казначейство за місцем реєстрації суб’єкта) після прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії.

Форми та зразки документів можна отримати на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України www.dabi.gov.ua.

Оценить: Рейтинг 0,0 - 0 голосов

З'явилися питання?

Задати питання

Відгуки

Залишити відгук
Ваша оцінка:
Послугу можна замовити або отримати консультацію за телефонами (044) 331-14-47 или (098) 028-75-33