м. Київ, вул. Феодори Пушиної, будинок 8А, офіс 618
Вартість:
750 грн.
Терміни:
1-2 дні
Замовити реєстрацію приватного підприємця

Реєстрація фізичної особи-підприємця

Вирішити розпочати власну справу і відразу запитань більше ніж відповідей: з чого розпочати, як правильно все оформити, які можуть бути ризики тощо.

Давайте по порядку! Для початку потрібно чітко розуміти хто є ФОП (СПД, ПП), як їх тільки не називають.

Статус фізичної особи-підприємця – це юридичний статус, який засвідчує право особи на заняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.

Фізична особа-підприємець зобов'язана:

  • у передбачених законом випадках і порядку одержати ліцензію на здійснення певних видів господарської діяльності;
  • повідомляти органи державної реєстрації про зміну адреси, зазначеної в реєстраційних документах, видів економічної діяльності, інших суттєвих умов своєї підприємницької діяльності, що підлягають відображенню у реєстраційних документах;
  • не допускати недобросовісної конкуренції, інших порушень антимонопольно-конкурентного законодавства;
  • вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства;
  • своєчасно надавати органам доходів і зборів декларації та звіти, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.

Чим буде займатись майбутній ФОП.

Для цього не потрібно нічого вигадувати, види економічної діяльності затверджено укрстатом. Переглянути і обрати коди видів економічної діяльності можна за цим посиланням https://yustra.com.ua/ru/kved/.

Далі постає питання, яку ж систему оподаткування обрати. Тут все залежить від уже обраних вами кодів видів економічної діяльності (КВЕД) і з ким ви будете працювати (громадяни, інші ФОП чи юридичні особи).

Як правило, ФОП працює на спрощеній системі оподаткування І, ІІ або ІІІ групи. (зробити посилання на статтю Реєстрація платником єдиного податку та зробити статтю Як ФОП визначитись з групою єдиного податку?!)

ФОП І група

  • підприємці, які не використовують працю найманих осіб;
  • здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;
  • обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень, протягом календарного року;
  • ставка податку 10% від ПМПО (прожитковий мінімум для працездатної особи), сплачується шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця;
  • є платниками податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

ФОП ІІ група

  • підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства (тобто не можуть надавати послуги/продавати товари юридичним особам – не платникам єдиного податку);
  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень, протягом календарного року;
  • ставка податку 20% від МЗП (мінімальної заробітної плати), здійснюється шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця;
  • є платниками податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

ФОП ІІІ група

  • підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми;
  • обсяг доходу, протягом календарного року, не перевищує 5000000 гривень;
  • ставка податку 5% (3% з ПДВ) від доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал;
  • є платниками податку з дня державної реєстрації.

Після того як визначились, що необхідно для реєстрації ФОП необхідно звернутися до державного реєстратора (акредитованого суб’єкта державної реєстрації або нотаріуса) із заявою про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за її рішенням (Форма 10).

Зверніть увагу, що заяву можливо подати тільки за місцем реєстрації такої фізичної особи-підприємця. Наприклад, якщо місце реєстрації (прописки) особи є місто Київ то звернутися з відповідною заявою до компетентного органу необхідно в межах міста Києва. Якщо особа зареєстрована (прописана) в Криму або на тимчасово окупованій території (населеному пункті, де органи влади поки не здійснюють свої повноваження), подати заяву можна до будь-якого суб'єкта державної реєстрації на території України.

Реєстратор протягом 24 годин приймає відповідне рішення та вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) запис про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця. Відповідне повідомлення направляє до контролюючого органу у день проведення державної реєстрації. Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи-підприємця здійснюється після її державної реєстрації контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі, зокрема відомостей про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, у день отримання відомостей про державну реєстрацію.

Наступною установою, яку необхідно відвідати після державного реєстратора є податкова куди ФОП подає заяву про обрання системи оподаткування, реєструє книгу обліку доходів (книгу обліку доходів та витрат), дізнається реквізити для сплати податків, форми і строки подання звітності тощо.

З державними органами начеб то завершено, але для того щоб розпочати роботу ще немає печатки і банківського рахунку. Хоча не для кожного ФОП це є необхідним атрибутом. Так, законодавство наголошує на праві суб’єктів господарювання використовувати печатку у своїй діяльності, тобто це є зовсім не обов’язковим. Так само і з рахунком в банку, він не потрібний, якщо ФОП працює виключно з готівкою.

Процедура реєстрації ФОП є не складною на перший погляд, але це тільки на перший погляд і без знання законодавства та наявності практичного досвіду зробити все швидко і без помилок досить складно.

Отже, підсумуємо, що необхідно для відкриття ФОП (державної реєстрації фізичної особи-підприємця)!

АБО

  • Крок 1. Визначитися з видами діяльності.
  • Крок 2. Обрати систему оподаткування.
  • Крок 3. Подати заяву про державну реєстрацію до державного реєстратора.
  • Крок 4. Отримати Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
  • Крок 5. Подати заяву про обрання системи оподаткування до відповідного Центру обслуговування платників.
  • Крок 6. Подати запит на отримання Витягу з Реєстру платників єдиного податку або Реєстру платників податку на додану вартість.
  • Крок 7. Подати заяву на реєстрацію книги обліку доходів (книгу обліку доходів та витрат), разом з заповненою книгою.
  • Крок 8. Отримати Витяг з Реєстру платників єдиного податку або Реєстру платників податку на додану вартість.
  • Крок 9. Отримати зареєстровану книгу обліку доходів (книгу обліку доходів та витрат).
  • Крок 10. Замовити печатку (за бажанням).
  • Крок 11. Відкрити банківський рахунок ФОП для здійснення підприємницької діяльності.
  • Крок 12. Отримати електронний цифровий підпис (за бажанням).
  • Крок 1. і останній. Звернутися до спеціалістів юридичної компанії "ЮСТРА" і більше ні про, що не хвилюватися!

Після завершення процедури реєстрації фізичної особи-підприємця Ви отримуєте:

  • Виписку про державну реєстрацію.
  • Витяг з Реєстру платників єдиного податку або Реєстру платників податку на додану вартість ( у разі обрання відповідної системи оподаткування).
  • Зареєстровану книгу обліку доходів (книгу обліку доходів та витрат).
  • Печатку (у разі необхідності).

Відкриття та реєстрація ФОП тільки початок у процесі провадження господарської діяльності. Далі потрібно розібратися як правильно вести бухгалтерію? В які строки та в якому розмірі сплачувати податки і збори? Коли та в якій формі звітувати до контролюючих органів? На які види діяльності потрібно отримувати дозвільні документи, а на які ні? Як оформити найманих працівників? Що робити, якщо змінилась адреса чи потрібно змінити вид діяльності? Як перейти на іншу систему оподаткування?...

Ми працюємо для того, щоб допомогти Вам у вирішенні всіх цих питань!

Будемо раді Вам допомогти!

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: (044) 331 14 47, (098) 028 75 33, (063) 650 99-95, (050) 389 75 33.

Кведи

Оценить: Рейтинг 2,9 - 10 голосов

Дополнительные услуги

Послуга Вартість Терміни
Зміна системи оподаткування › ПДВ 750 грн. 5-10 днів
Зміна системи оподаткування › Оформлення платником єдиного податку 500 грн. 5-10 днів

Завантажити бланки

Питання - відповіді

Вопрос по ФОП

Здравствуйте, я программист, но работаю без официального трудоустройства. Скажите могули я стать частным предпринимателем, для того чтобы мог брать кредит или ездить за границу. А то куда не ткнись все спрашивают о работе.

Відповідь: Спасибо за вопрос, да стать предпринимателем 2 группы наверно самый рптимальный вариант. Вы будете платить 229 грн. налогов и 400 грн. в пенсионный фонд (ставки могут менятся). Отчет сдается 1 раз в год. Вам нужно просто вести книгу учета доходов и в нее можете заносить свою зарплату.

Может ли иностранец стать частным предпринимателем в Украине?

Скажите может ли гражданин другого государства открыть ЧП в Украине

Відповідь: Если я правильно поняла речь идет о частном предпринимателе. Да иностранный гражданин может стать частным предпринимателем в Украине для этого ему понадобится регистрация и идентификационный код. Более подробную информацию можете получить по телефонам (044) 331-14-47 (098) 028-75-33 Спасибо за вопрос обращайтесь еще.

Регистрация интернет-магазина

Добрый день! Хочу открыть интернет-магазин по продаже детских товаров. Как лучше поступить, какой выбрать КВЕД и относительно налогов? Если работать в тени, какие последствия? Спасибо!

Відповідь: Для осуществления такого рода деятельности Вы можете зарегистрироваться как физическое лицо-предприниматель либо же зарегистрировать юридическое лицо (ООО, ПП), оптимальная, при этом, система налогообложения – единый налог. С кодами видов экономической деятельности можно ознакомится перейдя по ссылке http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html. За сокрытие доходов предусмотрена ответственность, в частности финансовая: штрафы и пеня и т.д.

Обязательно ли регистрировать ФОП

Здравствуйте! Хочу зарегистрировать в Чернигове свою газету, которая будет БЕСПЛАТНОЙ. Соответственно в ней будет 50 %, а то и более рекламы.Вопрос: Мне нужно регистрировать эту газету как рекламную или как простую местную газету?2. Чтобы стать учеридителем издания, нужно ли мне регистрироваться как ФОП? БЛАГОДАРЮ за ответ!

Відповідь: Вам нужно регистрировать печатное средство массовой информации, а не фоп. Учредителем печатного СМИ может быть либо физ.лицо либо юр.лицо. При этом при регистрации нужно указать вид печатного СМИ.

ФОП без прописки

Можно ли зарегистрировать ФОП без прописки?

Відповідь: Однозначної відповіді на це запитання немає. По-перше на сьогодні не існує поняття «прописка», а вживається термін «місце реєстрації». По-друге згідно в законодавстві міститься норма про реєстрацію фізичної особи-підприємця (надалі – ФОП) за місцем проживання. Тому теоретично можна зареєструвати ФОП без прописки, проте практично це зробити складно, але можливо.

Регистрация ФОП

Добрый день! Меня интересует вопрос, могу ли я отркрыть ФОП, если я являюсь сотрудником ТОВ предприятия? Какие кведы и налоговую систему выбрать если я занимаюсь, 1.Полиграфией 2.Кофе-машинами 3.Боксы для пополения, 4.торговля(опт и розница).5 интернет торговля 6.Протзводство бренд скотча , и многого другого, как все это в кведах описать. Спасибо

Відповідь: Здравствуйте! Спасибо что обратились в нашу компанию! Законодательство Украины не содержит запретов для занятия предпринимательской деятельностью физическим лицам, работающим по трудовому соглашению. По указанными Вами видами деятельности вы можете быть либо на общей системе налогообложения либо перейти на упрощенную систему налогообложения – стать плательщиком единого налога. Более детальную информацию по налогообложению Вы можете получить у наших специалистов по указанным телефонам: 0636509995, 0503897533, 0980287533. Которые как же помогут Вам подобрать коды видов предпринимательской деятельности или же Вы можете сделать это самостоятельно перейдя по ссылке http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html

Довідка про джерела виплачених доходів та утриманих податків

Доброго дня!Чи можете ви допомогти в отриманні Довідки про джерела виплачених доходів та утриманих податків для 37 ФОП. Близько 50% з них зареєстровані не в Києві.Дякую!

Відповідь: Дякуємо, що звернулися до нашої компанії! Ми працюємо по місту Києву та Київській області. Строк отримання довідки 5 (п’ять) робочих днів. Якщо Вас влаштовують умови, зателефонуйте нашому спеціалісту (тел. 0636509995, 0503897533, 0980287533) щоб домовитись про деталі. Будемо раді Вам допомогти!

реєстрація фоп

Чи можливо зареєструвати ФОП для іноземця, який проживає за кордоном, в Україні лише буде отримано ІПН. Тобто без реєстрації місця проживання. Без виду на проживання.

Відповідь: Дякуємо, що звернулися до нашої компанії! Для реєстрації підприємцем іноземнця достатньо отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

ФОП по секонд-хенду

Добрый день!Хочу у Вас поинтересоваться в какую группу попадает торговля вещами и можно ли открыть ФОП не по месту регистрации,а в другом городе.

Відповідь: Торговлю можно осуществлять пребывая как на первой так и на второй группе единого налога. На первой группе можно заниматься только розничной торговлей. 1) первая группа - физические лица - предприниматели, не использующие труд наемных лиц, осуществляющие исключительно розничную продажу товаров с торговых мест на рынках и / или осуществляющие хозяйственную деятельность по предоставлению бытовых услуг населению и объем дохода которых в течение календарного года не превышает 300000 гривен; 2) вторая группа - физические лица - предприниматели, осуществляющие хозяйственную деятельность по предоставлению услуг, в том числе бытовых, плательщикам единого налога и / или населению, производство и / или продажу товаров, деятельность в сфере ресторанного хозяйства, при условии, что в течение календарного года  они соответствуют совокупности следующих критериев: не используют труд наемных лиц или количество лиц, состоящих с ними в трудовых отношениях, одновременно не превышает 10 человек; объем дохода не превышает 1500000 гривен. ФОП открывается только по месту регистрации, но осуществлять деятельность можно и в другом городе. Так различают адрес регистрации и адрес осуществления деятельности.

предпримиьательство

Как открыть предпринимательство гражданину Беларуссии в Киеве

Відповідь:

Название для ЧП, ФОП

Доброго времени суток! Могу ли я использовать индивидуальное название для работы. Работаю в сфере строительства, раньше был юрлицо "ВостокСтрой....." предприятие было закрыто, сейчас есть необходимость начинать деятельность опять. Вопрос: Могу ли зарегистрировавшись как флп использовать или зарегистрировать вышеуказанное название и использовать его в дизайне печати, не упраздняя мелкого шрифта ....фоп иванов иван иванович. Допустим в середине надпись "СтройРем...." с логотипом. Оформлять юрлицо пока побаиваюсь....Спасибо! Ваш ответ мне очень важен.

Відповідь:

Задати питання

Корисні статті

Відгуки

Користувач: Александр 21 серпня 2015 р. 05:23:45
Спасибо за помощь. Все оперативно)
Користувач: Михаил 21 листопада 2017 р. 13:51:45
Николай вам нужна справка переселенца . И с этой справкой вы регистрируете ФЛП . по такой же схеме как и обычно .
Користувач: Николай 21 серпня 2015 р. 05:37:19
Я из зоны АТО, как мне зарегистрироваться ФОП?
Користувач: Сергей 11 квітня 2017 р. 23:02:20
Если у меня нет регистрации места проживания, Вы сможете зарегистрировать меня как ФЛП? И как в данном случае с налоговой?
Залишити відгук
Ваша оцінка:
Послугу можна замовити або отримати консультацію за телефонами (044) 331-14-47 или (098) 028-75-33