Релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями).
Є такі види організацій: релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, також об'єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями).
Релігійна громадає місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об'єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.
Релігійні управління і центри діють на підставі своїх статутів (положень), що реєструються у порядку, встановленому статтею 14 Закону. По суті релігійні управління та центриє об’єднанням релігійних громад, засновниками яких не можуть бути громадяни.
Для реєстрації релігійної організації необхідні документи:
паспорт та ідентифікаційний номер всіх засновників – фізичних осіб (яких повинно бути не менше 10 чоловік), а також членів Правління та Наглядової ради;
назву релігійної організації (бажано мати декілька варіантів);
місцезнаходження (юридичну адресу) (це може бути місце реєстрації одного з членів організації або фактичне місцезнаходження офісу - договір оренди, або купівля юридичної адреси);
відомості про засновників (ПІБ, рік народження, місце мешкання, місце роботи та посада);
відомості про членів органів управління (ПІБ, рік народження, місце реєстрації, місце роботи та посада).
Для юридичних осіб-засновників додатково надається:
Витяг з ЄДР;
Статути і свідоцтва, нотаріально завірені;
Протокол (Рішення) про скликання Вищого органу управління;
Протокол (Рішення) Вищого органу управління, яким надається згода на установу ре-лігійного центру або релігійної організації;
Протокол (Рішення або Наказ), що підтверджують повноваження особи, що буде під-писувати документи новоствореної організації.
Після завершення процедури Ви отримаєте:
виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
свідоцтво про легалізацію Релігійної організації;
завірений статут;
довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (ЄДРПОУ);
довідку 4-ОПП з ДПІ;
довідку з Управління Пенсійного фонду України;
печатку.
Статут (положення) релігійної організації, підлягає обов’язковій реєстрації.
Статут (положення) релігійної організації приймається на загальних зборах віруючих громадян або на релігійних з'їздах, конференціях.
Статут(положення) повинен містити :
вид релігійної організації, її віросповідну приналежність і місцезнаходження;
місце релігійної організації в організаційній структурі релігійного об'єднання;
майновий стан релігійної організації;
права релігійної організації на заснування підприємств, засобів масової інформації, інших релігійних організацій, створення навчальних закладів;
порядок внесення змін і доповнень до статуту (положення) релігійної організації;
порядок вирішення майнових та інших питань у разі припинення діяльності релігійної організації.
Статут (положення) може містити й інші відомості, пов'язані з особливостями діяльності даної релігійної організації. Але не суперечити чинному законодавству.
Документи, які визначають віросповідну діяльність, вирішують інші внутрішні питання релігійної організації, не підлягають реєстрації в державних органах.
Така організація визнається юридичною особою з дня її державної реєстрації.
Для реєстрації статуту (положення) релігійної громади громадяни в кількості не менше десяти чоловік, які її утворили і досягли 18-ти років, подають заяву та статут (положення) на реєстрацію до обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а в Автономній Республіці Крим - до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
Релігійні центри, управління, монастирі, релігійні братства, місії та духовні навчальні заклади подають на реєстрацію статут (положення) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.
Орган, який здійснює реєстрацію, не пізніше 30 днів розглядає заяву, статут (положення) релігійної організації, приймає відповідне рішення і не пізніш 10 робочих днів письмово повідомляє про нього заявникам.
Перевищення встановленого терміну прийняття рішень про реєстрацію статутів (положень) релігійних організацій може бути оскаржено в суді у порядку, передбаченому законодавством.
Зміни і доповнення статутів (положень) релігійних організацій підлягають реєстрації в тому ж порядку і в ті ж терміни, що і реєстрація статутів (положень).
У реєстрації статуту (положення) релігійної організації може бути відмовлено, якщо її статут (положення) або діяльність суперечать чинному законодавству.
Рішення про відмову в реєстрації статуту (положення) релігійної організації із зазначенням підстав відмови повідомляється заявникам письмово в десятиденний термін.
Оценить: Рейтинг 4,5 - 4 голосов
Питання - відповіді
про засновників релігійної громади
Чи обов"язково засновникам церкви бути прописаними по місцю реєстрації церкви...Дякую!
Відповідь:
Законодавством України прямо такої вимоги не встановлено. Проте орган, що здійснює реєстрацію статуту релігійної організації однією з обов’язкових умов встановлює саме реєстрацію засновників в тій же адміністративній одиниці де буде юридична адреса релігійної організації, посилаючись на місцевий статус релігійної організації.