Відповідно до Закону України "Про господарські товариства" припинення діяльності товариства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації з дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Ліквідація Товариства з обмеженою відповідальністю та приватного підприємства може бути добровільною або примусовою.
Добрый вечер! У меня такой вопрос. Мы с другом открыли ООО, у меня 35%, а у друга 65%. Теперь я хочу выйти из компании. Компании не совершала никаких действий, она пустая. Генеральным директором является мой друг.
Відповідь: Вы можете выйти из компании в одностороннем порядке. Для этого нужно просто написать и отправить соответствующее заявление на имя генерального директора и нотариально его заверить. А он на собрании может рассмотреть этот вопрос и принять решение о Вашем выходе из ООО.
Доброе утро! Два месяца назад было принять решение о ликвидации ЧП в связи с банкротством. Это было внесено в ЕГР. Значит я больше не являюсь его учредителем?
Відповідь: Спасибо за вопрос, Вы совершенно правы. Теперь это ЧП к Вам не имеет никакого отношения, если его исключили из Реестра.
в податкову інспекцію у 2014 році були надані всі необхідні документи для закриття підприємства, яке і сьогодні знаходиться в стадії закриття. Який термін встановлений для закриття підприємства?
Відповідь: Добрий день! Дякуємо, що звернулися до нашої компанії! Зняття з обліку підприємства відбувається тільки після проведення перевірки. Податковим кодексом України встановлені наступні строки для проведення позапланової декларації у зв язку з припиненням діяльності п.2 ст. 82 ПКУ Тривалість перевірок не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів. Призначається така перевірка протягом місяця з дня отримання повідомлення про припинення. Проте, на жаль, на практиці ці строки грубо порушуються. Повідомити про порушення Ви можете звернувшись на гарячу лінію ДФС.